вторник, 14 апреля 2020 г.

Дистанційне навчання. Гр. № 8, 9.


Урок геометрії для гр.№ 8, 9.
Тема: Об’єми многогранників та тіл обертання.
Мета:
формування предметних компетентностей: узагальнення та систематизація навчальних досягнень за темами: «Обєми многогранників», «Обєми тіл обертання», застосовувати отримані знання при розвязуванні задач;
формування ключових компетентностей: формувати вміння аналізувати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності;
Сприяти усвідомленню взаємозвязку математики з життям.
Хід уроку.
Потрібно виконати запропоновані види вправ. Кожна вправа оцінюється певною кількістю балів. Одержана оцінка буде зарахована як залікова робота з тем. Відповіді надсилайте на Viber або на ел. пошту: riabovagena@gmail.com
І. Розминка.
Знайди зайву фігуру. (Правильна відповідь—1 бал)
1)    Яка фігура зайва і чому? (виберіть відповідь із запропонованих)


2)    Від куба відітнули всі кути, скільки граней у фігури, яку отримали?
( правильна відповідь—1 бал).

Виберіть правильну відповідь:  А) 10.     Б) 12.     В) 14.      Г) 6.
3)   Форми яких геометричних фігур можуть мати ці перерізи конуса?
(Кожна  правильна відповідь—1 бал).

4)  На рисунку у першому рядку зображені вигляди фігур збоку, а у другому—зверху . Назвіть ці фігури. Встановіть відповідність між фігурою і відповіддю (А, Б, В, Г, Д, Е).
(Кожна  правильна відповідь—1 бал).


А) Трикутна піраміда.
Б) Куля.
В) Конус.
Г) Циліндр.
Д) Прямокутний паралелепіпед.
Е) Чотирикутна піраміда.

5)  На рисунку зображені геометричні тіла:
-         Встановити назви геометричних тіл, якщо дивитися на них з відповідного боку.
-         Які з рисунків можуть відповідати одному і тому ж тілу.
(Кожна  правильна відповідь—1 бал).



Відповідь:
А) Куб або паралелепіпед.
Б) Піраміда або конус.
В) Конус, циліндр або куля.
Г) Паралелепіпед.

6)  На рисунку зображені різні геометричні тіла. Які з них є многогранниками?  
        ( правильна відповідь по 1 балу).

ІІ. Математичне лото.
Заповніть таблицю: ( Кожна  правильна відповідь—1 бал) -намалюйте таблицю у зошит, рисунки фігур можна не перемальовувати, достатньо вказати № стрічки.

ІІІ. Математика в нашому житті.
Розвяжіть задачі. (Кожна задача- по 3 бали)
1)    З деревяного рівностороннього циліндра виточена найбільша за обємом куля. Скільки % матеріалу сточено.
2)    При купівлі капусти, ваги виявилися несправними, і продавець запропонував придбати замість одного качана – три, але меншого розміру. Радіус  більшого качана 30 см, а менших—по 15 см. Як вигідніше зробити покупку? Відповідь обгрунтуйте (розвяжіть).
3)    Чи вміститься у звичайній ванні (її місткість 100 л) 1 м3 води?
4)    Звичайне відро вміщує 12 л води. Скільки необхідно відер, щоб наповнити 1 м3 води?
5)    Чи може людина підняти куб , ребро якого 20 см, якщо він виготовлений із золота?  1 м3 золота важить приблизно 19 т.

Відповіді та розвязки задач  записати у зошит та надіслати:
1)    на VIBER;
2)    на ел. пошту: riabovagena@gmail.com
Не забудьте вказувати № завдання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий